fbpx

Poręcze do ćwiczeń PRO TRAINING

Poręcze do ćwiczeń to bardzo przydatne narzędzie w treningu z wykorzystaniem masy własnego ciała. Ten przyrząd treningowy jest na tyle uniwersalny, że możesz rozwijać z jego pomocą niemal wszystkie partie mięśniowe. Jednakże, poręcze są głównie stosowane w rozwijaniu siły górnych partii ciała.

Nasze poręcze są solidnie wykonane, więc nie ma obawy, że dojdzie do ich uszkodzenia. Malowanie proszkowe zapewnia długi okres użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Podobnie jak w przypadku wcześniej opisanego sprzętu, przygotowaliśmy dla ciebie kilka wybranych ćwiczeń, które możesz wykonywać za pomocą poręczy treningowych. Opisy i pokaz wykonania znajdziesz poniżej.

Dipy na poręczach

Złap poręcze oburącz, będąc pomiędzy nimi i wyjdź w górę prostując obie ręce. Z pozycji wyjściowej zacznij schodzić w dół zginając łokcie. Schodzimy do momentu gdy łokcie są zgięte pod kątem około 90 stopni. Tułów w pozycji wyprostowanej. Następnie wykonaj dynamiczne wyjście w górę.

 

Podciąganie kolan w podparciu

Podeprzyj się solidnie na poręczach i unieś ciało nad podłoże. Następnie, zachowując pozycję podparcia, zacznij pracować nogami, podciągając kolana w górę. Kolana powinny być ugięte.

 

Leg raise

Podobnie jak w przypadku podciągania kolan, podeprzyj się na poręczach oburącz. Tym razem nogi powinny być wyprostowane w kolanach. Z takiej pozycji unieś wyprostowane nogi do góry, do momentu gdy twoje ciało utworzy literę L.

 

Podciągnięcia australijskie

Połóż się na plecach pod poręczą. Następnie złap ją oburącz i zacznij podciągać się do góry. Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczenia twoje ciało było w jednej linii, a mięśnie cały czas napięte.

 

Shrugs

Podeprzyj się na poręczach oburącz. Zachowując pozycję z wyprostowanymi rękoma zacznij wykonywać krótkie ruchy góra – dół. Skup się na pracy mięśnia czworobocznego. Nie uginaj rąk.

Facebook Messenger