fbpx

Od autorów

Trening-Piłkarski.pl jest unikatowym stowarzyszeniem działającym na rzecz szeroko pojętego rozwoju sportowego i osobowościowego młodych piłkarzy. Od 6 lat prowadzimy blog o tematyce piłkarskiej, dzięki któremu inspirujemy, motywujemy i doradzamy zarówno piłkarzom i ich rodzicom, ale także trenerom. Blog jest wyrazem naszego subiektywnego spojrzenia na trening piłkarski i wszystko co jest z nim związane. W naszym przekonaniu w procesie treningowym wszystko ma ogromne znaczenie, a sam trening piłkarski trwa 24 godziny na dobę. Dlatego na blogu poruszamy wszelkie kwestie szczegółowe związane z treningiem piłkarskim i prawidłowym rozwojem młodych piłkarzy.

Piłka nożna jest bez wątpienia najpopularniejszą dyscypliną sportu na świecie, która zawiera również szeroki aspekt społeczny. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zrozumienie football’u oraz kreowanie odpowiednich postaw i wartości oraz odpowiedniego środowiska dla rozwoju dzieci i młodzieży w procesie treningowym. Może się to odbywać tylko pod wpływem odpowiedniej świadomości osób uczestniczących w tym procesie.

Jak wspomnieliśmy na wstępie wszystko ma znaczenie, dlatego na blogu oprócz dużej dawki ciekawostek i nowości dotyczących zarówno zespołowego jak i indywidualnego treningu piłkarskiego, można znaleźć również informacje na temat aspektów pośrednio dotyczących treningu takich jak: wzbudzanie odpowiedniej motywacji i nastawienia do treningu czy meczów, rozumienia zasad odpowiedniego przygotowania fizycznego, zasad odpowiedniego odżywiania sportowców i o wiele, wiele więcej. Dlatego też można u nas znaleźć zarówno gotowe profesjonalnie przygotowane plany treningowe jak również skorzystać z indywidualnej konsultacji oraz treningu indywidualnego zarówno w aspekcie przygotowania czysto fizycznego jak i przede wszystkim kompleksowego treningu indywidualnych umiejętności piłkarskich. Przez ostatnie lata przygotowaliśmy szereg narzędzi pomocnych w udoskonalaniu treningu piłkarskiego, zarówno dla zawodników jak i trenerów tj. Poradnik Piłkarza, Dziennik Piłkarza, Zeszyt Trenera czy poradnik o odżywianiu  Piłkarska Kuchnia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla trenerów oraz staże trenerskie, dając trenerom w ten sposób możliwość zdobywania szerszej wiedzy, wymiany poglądów oraz rozwoju swoich kompetencji.

Na blogu chcemy dzielić się swoimi spostrzeżeniami, zdobytą wiedzą, ale też doświadczeniem wyniesionym z dotychczasowych kontaktów z treningiem piłkarskim w kraju jak i za granicą.

Ideą bloga jest też dzielić się pasją do footballu i zmieniać postrzeganie treningu piłkarskiego na pełniejsze, bardziej kompleksowe, zwracając jednocześnie szczególną uwagę na każdy detal, jakże istotny w procesie rozwoju młodych sportowców.

Mamy nadzieję i przekonanie, że każdy z was wyniesie z lektury naszego bloga dużo merytorycznych informacji, wiele pozytywnych wrażeń i wartościowych wskazówek.

Jeśli jesteś piłkarzem, trenerem, rodzicem, zarządzasz klubem piłkarskim lub po prostu kochasz piłkę nożną zachęcamy do odwiedzania naszego bloga oraz kanałów social media (FB, Instagram, Youtube) i życzymy wielu ciekawych inspiracji, a także motywacji do dalszego własnego rozwoju na rzecz lepszego rozwoju polskiej piłki nożnej.

 

Facebook Messenger