fbpx

Plan treningowy “Piłkarski W-F w domu”

Zastanawialiście się kiedyś czy sprawność fizyczna dzieci i młodzieży ulega poprawie w obecnych czasach? Badania przeprowadzane w Australii oraz Europie jednoznacznie pokazują, że drastycznie obniżył się poziom sprawności fizycznej oraz siły wśród najmłodszego pokolenia, w porównaniu np. do lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Spada również ilość czasu poświęcanego na aktywność fizyczną przez dzieci i młodzież w ich wolnym czasie, głównie na rzecz nowoczesnych technologii. Czy da się i jak zapobiegać “własnymi sposobami” temu zjawisku, a jednocześnie wykorzystując na przykład dobrodziejstwa nowoczesnej technologii, aby służyły z pożytkiem dla rozwoju fizycznego młodego pokolenia.

 

 

Odpowiedzią może być ten plan treningowy znajdujący się w aplikacji mobilnej PRO TRAINING – Trening Piłkarski:

 • jak korzystać z planu “Piłkarski WF w domu”?

Plan z założenia ma aktywować dzieci do podjęcia wysiłku fizycznego poza zajęciami treningowymi czy zwykłym W-F’em szkolnym. Chcieliśmy stworzyć takie zajęcia dodatkowe, aby były sprofilowane pod kątem rozwoju piłkarskiego. Niekoniecznie trzeba korzystać z tych zajęć codziennie, ale zdecydowanie polecamy takie dodatkowe zajęcia 1 – 2 razy w tygodniu jako uzupełnienie klubowego treningu piłkarskiego oraz uzupełnienie zajęć ogólnorozwojowych w szkołach. W naszej Aplikacji PRO TRAINING docelowo będzie znajdowała się taka ilość treningów, aby wystarczyła na półroczny cykl zajęć 2 razy w tygodniu. Następnie ten cykl można powtarzać w następnym półroczu. Ponadto baza ćwiczeń, która już zawiera ponad 350 ćwiczeń w całej aplikacji, jest systematycznie uzupełniana i rozwijana. Daje to również możliwość doboru samodzielnego lub pod okiem trenera klubowego ćwiczeń z określonych obszarów rozwoju, nad którymi chcemy popracować samemu.

 • dlaczego powstał ten Plan?

Naszą ideą jest, aby zachęcić młodych piłkarzy jak również ich rodziców do wspólnej dodatkowej aktywności fizycznej w domu poza godzinami zajęć treningowych. W myśl naszej nadrzędnej zasady, że trening trwa 24h na dobę i powinien przybierać bardzo różne formy zwłaszcza u dzieci. Ponadto chcieliśmy stworzyć plan treningowy, który będzie oparty o specjalistyczne ćwiczenia piłkarskie i będzie zarazem wspierał rozwój ogólny z ukierunkowaniem na piłkę nożną. Jest to więc kombinacja tradycyjnego W-fu połączonego z treningiem piłkarskim w prostej i przystępnej formie, łatwej do wykonania w domowych warunkach.

 • dla kogo jest przeznaczony jest ten Plan?

Plan treningowy “Piłkarski WF w domu” przeznaczony jest w zamyśle dla młodych zawodników głównie do 14 roku życia oraz ich rodziców, których zachęcamy do prezentacji ćwiczeń i dawania przykładu zwłaszcza najmłodszym piłkarzom. Jednakże zarówno cały plan treningowy, jaki i poszczególne ćwiczenia zawarte oczywiście w obszernej bazie ćwiczeń aplikacji PRO TRAINING -TRENING PIŁKARSKI mogą też być wykorzystane w łatwy sposób przez starszych zawodników jeśli będą oni zainteresowani prostą formą ruchową np. w ramach porannej gimnastyki. “Piłkarski W-F w domu” mogą też z pewnością wykorzystać trenerzy grup młodzieżowych np. jako zestaw zadań dodatkowych dla swoich podopiecznych do wykonania w domu.

 • co zawiera Plan?

Plan treningowy “Piłkarski W-F w domu” zawiera ponad 30 gotowych treningów z trzech obszarów:

  • ogólnorozwojowym,
  • stabilizacyjno-wzmacniającym,
  • koordynacji i kontroli piłki.

Został stworzony w oparciu o ponad 200 ćwiczeń podzielonych na 6 głównych kategorii :

  • stretching dynamiczny i mobilność,
  • rozgrzewka w domu,
  • koordynacja,
  • ball mastery z piłką
  • ćwiczenia “life kinetik”,
  • stretching statyczny.

Każdy trening “Piłkarski W-F w domu” zawiera 5 modułów z ćwiczeniami z 5 wybranych kategorii w zależności od obszaru treningowego. Wszystkie ćwiczenia zawierają dokładny pokaz video wraz z opisem, czasem wykonania i czasem przerw. Jednak w aplikacji PRO TRAINING – Trening Piłkarski możesz również dzięki obszernej Bazie Ćwiczeń samemu komponować swoje zajęcia lub skorzystać z zalecenia twojego trenera klubowego.

Dlaczego warto skorzystać z treningów “Piłkarski WF w domu”?

 • aktywacja dziecka w czasie wolnym
 • nauka systematyczności i odpowiedzialności za swój trening
 • odpowiednie przygotowanie do dalszego uprawiania sportu
 • rozwój “piłkarskich” zdolności motorycznych
 • intensywny i krótki trening do łatwego wykonania w domu

Piłkarski WF w domu to bardzo dobre uzupełnienie klubowego procesu treningowego lub też świetny sposób na poprawę sprawności i indywidualnej kondycji piłkarskiej trenując w domu. Dlatego gorąco zachęcamy do przetestowania naszych treningów oraz całej aplikacji Pro Training – Trening Piłkarski, w której znajdziecie dużo więcej niż zajęcia Piłkarskiego WF-u w domu.

Z planu treningowego “Piłkarski W-F w domu” możecie w pełni skorzystać pobierając i subskrybując Aplikację PRO TRAINING – TRENING PIŁKARSKI. Możecie ją pobrać i przetestować za darmo na 2 sposoby:

 • w sklepie Google Play ( Android )
 • w sklepie App Store ( iOS )

W przypadku telefonów z systemem iOS subskrypcję można wykupić w naszym sklepie, więcej szczegółów, tutaj:
https://trening-pilkarski.pl/kategoria-produktu/aplikacja-pro-training/

Z aplikacji PRO TRAINING – Trening Piłkarski można również skorzystać n komputerze czy laptopie poprzez przeglądarkę internetową pod adresem: https://app.trening-pilkarski.pl/

 

 

Facebook Messenger