Niezwykle często mamy do czynienia z problemami piłkarzy z ich stawem skokowym. W większości przypadków problemy te mają swoje źródło w zbyt małej mobilności tego stawu. Mały zakres ruchu powoduje, że stopa poddana większemu obciążeniu podczas biegu lub skoku ulega konto. Aby temu zapobiec pamiętajmy o odpowiedniej profilaktyce.

Ćwiczenie # 013: Z kolan do przysiadu – mobilność stawu skokowego.

Pozycja wyjściowa: podpieramy się na kolanach, nogi blisko siebie. Pośladki opierają się o pięty. Tułów prosty, głowa w górze, patrzymy przed siebie. Ręce wysunięte do przodu.

Wykonanie: z pozycji wyjściowej przechodzimy jednym szybkim ruchem do pozycji przysiadu. Odrywamy pośladki od pięt, kolana wykonują ruch do góry i do tyłu. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy cały ruch.

Powtórzenia: wykonujemy 2 serie, 8 powtórzeń.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możesz wykonywać codziennie przed treningiem.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik PiłkarzaProgram treningu siłowegoProgram treningu biegowegoProgram core stabilityZestaw ćwiczeń dla piłkarza.