Niezwykle często mamy do czynienia z problemami piłkarzy z ich stawem skokowym. W większości przypadków problemy te mają swoje źródło w zbyt małej mobilności tego stawu. Mały zakres ruchu powoduje, że stopa poddana większemu obciążeniu podczas biegu lub skoku może powodować kontuzje lub mniejsze urazy. Aby temu zapobiec pamiętajmy o odpowiedniej profilaktyce.

 

Ćwiczenie # 009: Wypychanie kolan – mobilność stawu skokowego.

Pozycja wyjściowa: stajemy w pozycji pół-wykroku. Jedna noga wysunięta do przodu, wyprostowana w kolanie, druga noga z tyłu również wyprostowana. Ręce kładziemy na biodrach. Obie stopy przylegają do podłoża.

Wykonanie: zaczynając z pozycji wyjściowej uginamy kolano nogi wysuniętej do przodu i wypychamy je do przodu. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Ważne jest, aby nie odrywać stopy od podłoża przez cały czas trwania ćwiczenia (zarówno stopa wysunięta jak i znajdująca się za nami).

Powtórzenia: wykonujemy 2 serie ćwiczenia, po 10 powtórzeń dla każdej nogi.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możesz wykonywać codziennie przed treningiem.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik PiłkarzaProgram treningu siłowegoProgram treningu biegowegoProgram core stabilityZestaw ćwiczeń dla piłkarza.