Masaż mięśnia dwugłowego uda wałkiem piankowym ma na celu utrzymanie tego mięśnia w dobrej kondycji czyli w stanie odpowiedniej elastyczności i długości. Dzięki temu ograniczamy ryzyko odniesienia kontuzji w trakcie treningu lub meczu. Kontuzje mieśnia dwugłowego są bowiem dość częste w piłce nożnej.

 

Ćwiczenie # 008: Masaż mięśnia dwugłowego uda.

Cel ćwiczenia: poprawa jakości tkanek miękkich kończyny dolnej.

Pozycja wyjściowa: Siadamy na ziemi. Obie nogi wyprostowane. Zakładamy prawą nogę na lewą. Wałek piankowy znajduje się pod udem. Podpieramy się z tyłu rękoma.

Wykonanie: Pozostając w pozycji podparcia unosimy tułów w górę i przetaczamy mięsień po wałku. Wykonując masaż mięśnia dwugłowego prowadzimy wałek od kolana do pośladków. Przesuwamy się na wałku powoli. Jeżeli znajdziemy bolesne miejsce to zatrzymujemy się na około 30 sekund.

Powtórzenia: wykonujemy 2 serie ćwiczenia dla nogi prawej i lewej. Za każdym razem wykonujemy około 10 „przejazdów” wałkiem dla każdej nogi.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możesz wykonywać codziennie, również w te dni, w które nie było treningu lub meczu.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik PiłkarzaProgram treningu siłowegoProgram treningu biegowegoProgram core stabilityZestaw ćwiczeń dla piłkarza.