Kolejne ćwiczenie w naszej bazie ćwiczeń to rozciąganie mięśnia czworogłowego leżąc. Jest to jedno z ćwiczeń z zakresu rozciągania statycznego. Rozciąganie statyczne wykonujemy na koniec sesji treningowej jako element wyciszający organizm oraz poprawiający zakres ruchów. Nigdy nie wykonuj rozciągania statycznego przed sesją treningową lub meczem. Negatywny jest bowiem wpływ rozciągania statycznego na osiągane wyniki w trakcie meczu, czas reakcji zawodnika, czas wykonania ruchu i balans.

 

Cel ćwiczenia: poprawa elastyczności mięśni kończyny dolnej.

Pozycja wyjściowa: Kładziemy się na prawym lub lewym boku. Nogi wyprostowane, jedna na drugiej. Podpieramy się na łokciu.

Wykonanie: Łapiemy dłonią za stopę i dociągamy do pośladków. Przytrzymujemy w takiej pozycji przez około 10-20 sekund, a następnie to samo wykonujemy dla drugiej nogi.

Powtórzenia: wykonujemy 2 serie ćwiczenia dla każdej nogi,  przytrzymując w danej pozycji 10-20 sekund.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możesz wykonywać codziennie po treningu lub po meczu.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik PiłkarzaProgram treningu siłowegoProgram treningu biegowegoProgram core stabilityZestaw ćwiczeń dla piłkarza.