Dzisiejsze ćwiczenie, które dodajemy do naszej bazy ćwiczeń możesz zauważyć w większości rozgrzewek dynamicznych. Przywodzenie kończyny dolnej ma na celu pracę nie tylko nad rozgrzaniem mięśni, ale również nad poprawą zakresu ruchów w stawie biodrowym. Ćwiczenie jest bardzo proste do wykonania. Możesz je wykonywać codziennie.

 

Cel ćwiczenia: poprawa elastyczności mięśni kończyny dolnej oraz mobilności i zakresu ruchów w stawie biodrowym.

Pozycja wyjściowa: Stajemy na jednej nodze. Uniesiona noga powinna być zgięta w kolanie pod kątem około 90 stopni i odchylona do boku. Ręce trzymamy na biodrach.

Wykonanie: Wykonujemy szeroki ruch w biodrze do środka i wracamy do pozycji wyjściowej. To samo wykonujemy drugą nogą. Ćwiczenie możemy wykonywać stojąc w miejscu lub idąc przed siebie.

Powtórzenia: wykonujemy 2 serie ćwiczenia, po 6 powtórzeń na każdą nogę.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możesz wykonywać przed każdą sesją treningową oraz przed meczem.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik PiłkarzaProgram treningu siłowegoProgram treningu biegowegoProgram core stabilityZestaw ćwiczeń dla piłkarza.