Wszelkiego rodzaju skipy są bardzo przydatnym narzędziem pozwalającym nam rozgrzać mięśnie oraz poprawić przepływ krwi do mięśni. Dlatego też należy wykorzystywać je podczas rozgrzewki przed meczem lub treningiem. Poza tym, skipy to również ćwiczenie rozwijające naszą rytmikę oraz koordynację ruchową.

Ćwiczenie #014:Skip C.

Cel ćwiczenia: poprawa elastyczności mięśni oraz rozwój zdolności koordynacyjnych.

Pozycja wyjściowa: ćwiczenie rozpoczynamy w pozycji stojącej. Stoimy prosto, nie garbimy się, patrzymy przed siebie. Obie stopy znajdują się na ziemi. Ręce ułożone wzdłuż tułowia.

Wykonanie: skip wykonujemy w linii prostej na odcinku 20 metrów. Pamiętajmy  o prawidłowej pracy rąk i nóg. Skipujemy na palcach stóp, pięty kopią w pośladki. Tułów wyprostowany (nie garbimy się), głowa w górze, patrzymy przed siebie. Ręce ugięte w łokciach pod kątem około 90 stopni. Palce dłoni proste. Zakres ruchu rąk od biodra do skroni. Ręce pracują wzdłuż tułowia, nie na boki.

Skip C – rozciąganie dynamiczne

Powtórzenia: wykonujemy 3 odcinki 20 metrowe.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możesz wykonywać codziennie przed treningiem lub przed meczem.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik PiłkarzaProgram treningu siłowegoProgram treningu biegowegoProgram core stabilityZestaw ćwiczeń dla piłkarza.