Wszelkiego rodzaju skipy są bardzo przydatnym narzędziem pozwalającym nam rozgrzać mięśnie oraz poprawić przepływ krwi do mięśni. Dlatego też należy wykorzystywać je podczas rozgrzewki przed meczem lub treningiem. Poza tym, skipy to również ćwiczenie rozwijające naszą rytmikę oraz koordynację ruchową.

Cel ćwiczenia: poprawa elastyczności mięśni oraz rozwój zdolności koordynacyjnych.

Pozycja wyjściowa: tułów wyprostowany (nie garbimy się), głowa w górze, patrzymy przed siebie. Ręce ugięte w łokciach pod kątem około 90 stopni. Palce dłoni proste.

Wykonanie: skip wykonujemy w linii prostej na odcinku 20 metrów. Pamiętajmy o prawidłowej pracy rąk i nóg. Gdy lewa noga jest w górze do góry unosimy prawą rękę i odwrotnie gdy prawa noga w górze unosimy lewą rękę. Ręce pracują wzdłuż tułowia, nie na boki.  Zakres ruchu rąk od biodra do skroni.

Powtórzenia: wykonujemy 2 powtórzenia na odcinku 20 metrów.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możesz wykonywać przed każdym treningiem lub meczem.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik PiłkarzaProgram treningu siłowegoProgram treningu biegowegoProgram core stabilityZestaw ćwiczeń dla piłkarza.