Nasz dzisiejszy wpis rozpoczyna serię krótkich artykułów na temat podstawowych ćwiczeń, które będziesz mógł wykorzystać w swoim treningu piłkarskim. Ćwiczenia te pozwolą Ci utrzymywać swoje ciało w dobrej kondycji, a dzięki temu będziesz w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał piłkarski na boisku. Prezentowane przez nas ćwiczenia będą obejmowały szeroki zakres merytoryczny, m.in. przedstawimy ćwiczenia rozciągające, poprawiające mobilność zawodnika czy też masaż wałkiem piankowym. Wszystkie ćwiczenia są na tyle proste do wykonania, że będziesz mógł je zrobić w domu lub na podwórku. Nie wymagany jest również specjalistyczny sprzęt treningowy.

Nie pozostaje więc nic innego jak zabrać się do pracy. Dzisiaj pokażemy Ci jak poprawić mobilność odcinka piersiowego kręgosłupa.

 

Ćwiczenie #001: Rolowanie ciała – odcinek piersiowy kręgosłupa.

Cel ćwiczenia: poprawa mobilności odcinka piersiowego kręgosłupa.

Pozycja wyjściowa: kładziemy się na prawym boku. Prawa ręka wyprostowana i rozłożona do boku. Lewa ręka również wyprostowana, kładziemy ją na ręce prawej. Prawa noga wyprostowana natomiast lewą nogę uginamy w kolanie i podkładamy pod kolano piłkę.

Wykonanie: nogi pozostają w pozycji wyjściowej, kolanem naciskamy na podłożoną pod nie piłkę. Ręce i tułów pracują. Lewą rękę unosimy do gór (nie zginamy ręki) i przenosimy na drugą stronę jak najdalej jest to możliwe. Podczas ruchu następuje długi wydech przez usta. Następnie ręka wraca do pozycji wyjściowej i powtarzamy ruch.

Powtórzenia: wykonujemy 2 serie ćwiczenia, po 8 powtórzeń dla każdej ręki.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możemy wykonywać codziennie, zwłaszcza przed treningiem lub meczem.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik Piłkarza, Program treningu siłowego, Program treningu biegowego, Program core stability, Zestaw ćwiczeń dla piłkarza.