Kolejne ćwiczenie, które dodajemy do naszej bazy ćwiczeń ma na celu poprawę mobilności odcinka piersiowego kręgosłupa. To ćwiczenie oraz kolejne, które odnosić się będą do mobilności zawodnika mają za zadanie poprawić zakres ruchów w naszych stawach. Dzięki temu nasz organizm będzie sprawniejszy i nie będziemy odczuwać żadnych dolegliwości podczas wykonywania ruchów w pełnym ich zakresie.

 

Ćwiczenie # 005: Rotacja tułowia – odcinek piersiowy kręgosłupa.

Cel ćwiczenia: poprawa mobilności odcinka piersiowego kręgosłupa.

Pozycja wyjściowa: podpieramy się na kolanach oraz dłoniach. Nogi blisko siebie. Następnie przenosimy środek ciężkości do tyłu i opieramy pośladki na piętach. Dłonie pozostają w pozycji wyjściowej. Ręce wyprostowane.

Wykonanie: zaczynając z pozycji wyjściowej jedną z dłoni kładziemy na karku. Następnie wykonujemy ruch ręką do góry wykonując rotacje tułowia na zewnątrz. Ruch wykonujemy w sposób kontrolowany. Długi wydech przez usta przy wykonywaniu ruchu w górę.

Powtórzenia: wykonujemy 2 serię ćwiczenia po 8 powtórzeń dla każdej ręki.

Częstotliwość wykonywania: ćwiczenie możesz wykonywać codziennie, zwłaszcza przed treningiem lub meczami.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem treningu piłkarskiego śledź na bieżąco naszego bloga. Już wkrótce ukażą się opisy kolejnych ćwiczeń piłkarskich do wykonania w domu lub na boisku w naszej BAZIE ĆWICZEŃ.
Polecamy również produkty z naszego sklepu internetowego: Poradnik PiłkarzaProgram treningu siłowegoProgram treningu biegowegoProgram core stabilityZestaw ćwiczeń dla piłkarza.