Szanowni Trenerzy/Trenerki jakiś czas temu stworzyliśmy narzędzie dla waszych zawodników do lepszego planowania i monitorowania treningu piłkarskiego – Dziennik Piłkarza. Narzędzie to jest niezwykle łatwe w użytkowaniu i uniwersalne, dlatego może służyć zarówno najmłodszym adeptom piłkarskim jak i starszym juniorom, którzy mogą w ten sposób dokonywać samokontroli i analizy własnych treningów.

Poniżej postaramy się przedstawić jak Wy, czyli trenerzy, możecie wykorzystać to narzędzie w waszej codziennej pracy ze swoimi zawodnikami.

Wielu trenerów, z którymi rozmawiamy, a zwłaszcza trenerzy dzieci i młodzieży boryka się z problemem braku wystarczającego czasu na monitorowanie i indywidualną analizę każdego swojego zawodnika z osobna. Mamy zatem dla was idealne rozwiązanie … Co powiedzielibyście na to gdyby cały materiał zebrał i przeanalizował sam zawodnik, a wy wyciągnelibyście „tylko” odpowiednie wnioski z tej analizy i dalej zaplanowali jego rozwój, brzmi interesująco? Do tego właśnie służy Dziennik Piłkarza, który stworzyliśmy z myślą o samorozwoju zawodników i który w znacznym stopniu ma pomóc i ułatwić pracę trenerom.

Każdy z trenerów marzy o świadomych zawodnikach, którzy analizują co wykonali na treningach i wyciągają wnioski nad czym mają pracować, ale czy my trenerzy zrobiliśmy coś żeby zachęcić zawodników do takiej postawy? Po to właśnie powstał Dziennik Piłkarza, który ma pomóc Wam trenerom zebrać w prosty i przystępny sposób indywidualne dane dotyczące każdego z waszych podopiecznych. Począwszy od systematycznych pomiarów antropometrycznych. Jeśli nie masz możliwości zorganizowania systematycznych pomiarów całej grupy nic bardziej prostszego jak wyposażyć swoich zawodników w Dziennik Piłkarza i „zlecić” im wykonanie takowych np. raz na 3 miesiące. 

Podobnie rzecz się ma z testami. Jeśli nie masz w klubie możliwości zorganizowania testów dla całej grupy naraz, wystarczy zlecić wykonanie tych testów w określnym terminie swoim zawodnikom. Tym bardziej, że dokładny opis prostych, a zarazem miarodajnych testów zawartych w Dzienniku Piłkarza dostępny jest na naszej stronie www.trening-pilkarski.pl. Jednocześnie w prosty sposób zaangażujesz swoich podopiecznych do pracy nad sobą również poza godzinami treningowymi, a czy nie o to przecież chodzi? Ponadto masz też jasny i klarowny obraz kto takie zaangażowanie wykazuje, a co za tym idzie podstawę do obiektywnej i sprawiedliwej oceny swoich graczy. 

W Dzienniku zawarty jest również „Plan lekcji i zajęć sportowych”. Zachęcaj swoich graczy do rozpisania względnie stałego tygodniowego planu zajęć. Mając do niego wgląd będziesz miał podstawę do oceny realizacji tego tygodniowego planu i kontroli np. obecności na treningach swoich zawodników.

Kolejną bardzo istotną częścią Dziennika Piłkarza są karty dotyczące „Celów i ich realizacji”. To przecież podstawa pracy trenerskiej. Planowanie celów i ich realizacja w procesie szkolenia. Jak tutaj możesz wykorzystać dziennik. Skoro to narzędzie skierowane głównie do piłkarzy, pozwól im zaplanować swoje cele, podpowiedz, pokieruj, ale nie wyręczaj. Niech poczują się zaangażowani w proces budowania swojego treningu. Wystarczy, że dokonają takiego planu w ujęciu półrocznym, a Ty jako trener będziesz miał podstawę do kolejnej weryfikacji postępów swoich graczy. Ponadto, oni sami będą mieli jasno określone przez siebie cele do samorealizacji. 

Dziennik zawiera również „Tabelę rekordów życiowych” w innych dyscyplinach sportowych. Jak każdy trener dobrze wie, wszechstronny rozwój sportowy szczególnie w początkowych etapach szkolenia jest również niezwykle istotny z punktu widzenia dalszego rozwoju piłkarskiego. Masz zatem podstawę, aby zachęcać swoich podopiecznych do rywalizacji między sobą i „bicia” rekordów życiowych w różnych dyscyplinach. Pamiętaj nic tak nie zachęca jak możliwość rywalizacji w grupie.

Następnymi elementami są  dziennik meczów oraz dziennik kontuzji i badań lekarskich, także miejsce na zanotowanie ważnych wydarzeń w życiu. To świetny materiał do analizy dla każdego trenera. Wystarczy, że zachęcisz swoich podopiecznych do systematycznego uzupełniania tych pozycji, a będziesz miał wgląd np. w gotowe statystyki meczowe bez pomocy profesjonalnych analityków sportowych oraz poznasz lepiej swoich podopiecznych. 

Wreszcie w ostatniej, najobszerniejszej części Dziennika Piłkarza zawodnik ma do dyspozycji arkusze z 12 miesięcznym dziennikiem treningów, gdzie w każdym miesiącu znajduje się miejsce na krótki opis 24 treningów wraz z własnym komentarzem. Tak skonstruowany dziennik treningowy pozwala na syntetyczną, a zarazem bogatą w treść ocenę każdego wykonanego przez gracza treningu, z podziałem na poziom zaangażowania, zmęczenia i treści treningowych oraz ogólną samoocenę treningu. Zatem trener, którego zawodnicy prowadzą taki dziennik ma kolejny gotowy materiał do analizy, przy czym analiza ta oparta o subiektywne odczucie gracza dostarcza dodatkowych informacji jak zawodnicy postrzegają swój trening, gdzie odczuwają swoje braki oraz co uważają za silną stronę.

Ponadto na końcu każdego miesiąca znajduje się „Miesięczna analiza treningów” gdzie w prosty sposób nanosząc punktowo dane z poszczególnych treningów można bez konieczności stosowania skomplikowanych programów komputerowych otrzymać obraz jak kształtowały się poszczególne parametry na przestrzeni miesiąca. Dodatkowo w podsumowaniu każdego miesiąca jest miejsce na własne lub trenerskie notatki z uwagami, co też może okazać się pomocne w pracy trenerskiej, gdyż np. można raz na koniec miesiąca zebrać Dzienniki, przeanalizować miesiąc pracy poszczególnych zawodników i wpisać uwagi, zyskując tym samym możliwość przekazania własnej informacji zwrotnej i  nie tracąc przy tym czasu na indywidualne rozmowy w trakcie trwania treningu.

Szanowni trenerzy mając na uwadze przydatność narzędzia jakim jest Dziennik Piłkarza przygotowaliśmy dla was i waszych zawodników specjalną ofertę. Jesteśmy głęboko przekonani, że skorzystanie z dziennika pomoże w rozwoju waszych zawodników, a wam usystematyzuje i znacznie ułatwi analizę rozwoju poszczególnych graczy. Jednocześnie angażując samych zawodników w proces weryfikacji i oceny własnych treningów zwiększycie ich zaangażowanie w trening piłki nożnej.

Jeśli przekonacie swoich zawodników do korzystania z dzienników i dokonacie zamówienia grupowego otrzymacie specjalne rabaty cenowe:

  • Od 2 do 10 sztuk – 45 zł / sztuka
  • Od 11 do 20 sztuk – 39 zł / sztuka
  • Powyżej 20 sztuk – 35 zł / sztuka

Zamówień grupowych należy dokonywać mailowo na adres: info@trening-pilkarski.pl z podaniem:

  • Imię i nazwisko zamawiającego
  • Ilość sztuk
  • Dokładny adres do wysyłki
  • Dane do faktury (jeśli są potrzebne)

Po złożeniu zamówienia należy dokonać odpowiedniej co do ilości zamawianych sztuk wpłaty na konto z dodaniem kosztów wysyłki + 15 zł:

Stowarzyszenie„TRENING-PIŁKARSKI.PL”
Krzywosądów 2
63-322 Gołuchów
NIP: 6080112157
PKO Bank Polski SA
Nr konta: 92 1020 2212 0000 5102 0381 1494

W tytule: Imię i nazwisko zamawiającego i ilość zamawianych sztuk. Np. Jan Kowalski 15.

Dzienniki będą wysyłane po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Stowarzyszenia.

Życzymy Wam i waszym zawodnikom owocnych treningów i jak najwięcej sukcesów na boisku piłkarskim.