Chcielibyśmy was zaprosić i zachęcić do podzielenia się własnymi przemyśleniami, doświadczeniami, jak również konkretnymi praktycznymi przykładami w temacie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży.

Nasz blog powstał z myślą o dzieleniu się wiedzą i spostrzeżeniami, a także w celu swobodnej wymiany poglądów. Uważamy, że poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń i poglądów, a więc prezentację własnych opinii można uczyć się od siebie i wyciągać wnioski na potrzeby własnej pracy szkoleniowej. Co za tym idzie podnosić ogólny poziom szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce, stając się lepszymi trenerami.

Na łamach naszego bloga, który cieszy się dużą popularnością i oglądalnością, dajemy wam możliwość prezentacji własnej koncepcji szkoleniowej, a jednocześnie chcielibyśmy stworzyć możliwość porównania własnych doświadczeń ze sposobem spojrzenia na różne tematy prezentowanym przez innych trenerów. Ponadto, każdy kto zdecyduje się zaprezentować własne poglądy otrzyma od nas w podziękowaniu darmowy Zeszyt Trenera – narzędzie bardzo pomocne w codziennej pracy trenerskiej.

Na początek wybraliśmy temat: „Jak rozwijać umiejętności indywidualne zawodników w treningu zespołowym?”. My uważamy, że rozwój indywidualnych umiejętności zarówno technicznych i taktycznych jak również odpowiednie kształtowanie pod względem psychologicznym oraz socjalnym w grupie szkoleniowej jest niezwykle istotne już od najmłodszych lat uczestnictwa dziecka w procesie szkolenia piłkarskiego. Bardzo ważny jest tutaj w szczególności okres do 12 roku życia, gdzie młody piłkarz powinien nauczyć się praktycznie w sposób perfekcyjny kontrolowania piłki jak również przyswoić i umieć zastosować w grze podstawowe indywidualne zachowania takie jak m.in. podejmowanie odpowiedniej decyzji kiedy zasadne jest podjąć drybling, a kiedy należałoby wykorzystać w grze partnerów poprzez podanie. Co za tym idzie istotne jest od strony psychologicznej budowanie pewności siebie wśród najmłodszych zawodników, aby byli oni zdolni do podejmowania działań indywidualnych w sposób zdecydowany i bez chwili zawahania. 

Kolejną istotną kwestią jest również nauka akceptacji indywidualnych zachowań poszczególnych graczy, gdyż każdy z młodych piłkarzy jest inny i przejawia inne cechy charakteru i sposobu bycia. Bez nauczenia wzajemnej akceptacji poszczególnych indywidualnych zachowań nie jest naszym zdaniem możliwe wykształcenie w dalszym etapie szkolenia prawidłowo funkcjonującej grupy (zespołu).

W naszym zamyśle ma to być wasza swobodna wypowiedź, w której panuje absolutna dowolność co do formy lub treści, które będą Państwo chcieli zaprezentować, a więc od was zależy tak naprawdę co i w jaki sposób chcecie zaprezentować. Możliwa jest oczywiście również wypowiedź na łamach naszego bloga w dowolnym innym, wybranym przez siebie temacie związanym z treningiem piłkarskim. 

W tym celu w przypadku zainteresowania publikacją na naszym blogu prosimy o przesyłanie materiałów wraz z proponowanym tytułem oraz krótkim przedstawieniem sylwetki autora na adres:  info@trening-pilkarski.pl 

Życzymy wszystkim owocnej wymiany poglądów oraz zachęcamy do skorzystania z możliwości prezentacji własnych propozycji.

Pozdrawiamy

 

Zeszyt Trenera
cena: 49,00 zł
–> przejdź do zakupu