Początek  roku był dla Nas niezwykle obfitujący pod względem szkoleniowym. Już w lutym odbyły się pierwsze w tym roku nasze Warsztaty szkoleniowe pt. “Zapobieganie kontuzjom piłkarskim”. Relację z tego wydarzenia mogliście przeczytać na blogu tutaj. W marcu natomiast odbyły się pierwsze Warsztaty trenerskie w temacie „Rozwój indywidualnych umiejętności piłkarskich”, skierowane głównie do trenerów dzieci i młodzieży. W między czasie jeden z trenerów naszej kadry – Krzysztof Laskowski, dzięki uprzejmości naszego partnera Coerver Coaching Polska odbył sztandarowe szkolenie tzw. Klinikę Trenerską. Winni Wam więc jesteśmy relacje z tego wydarzenia.

W szkoleniu Coerver Coaching Training Clinic w pod poznańskim Kleszczewie wzięło udział ponad 30 trenerów. Składało się ono z dwóch weekendowych zjazdów sobotnio-niedzielnych, a zatem sporej ilości godzin szkoleniowych. Pierwszy zjazd odbył się już 6-7 stycznia 2018r. i dotyczył głównie zagadnień poznawania metodologii oraz struktury szkolenia metodą Coerver’a. Nie obyło się jednak bez praktycznej pracy zwłaszcza  w aspekcie doskonalenia Coerver Coaching Ball Mastery. Mowa była w dużej mierze zatem o systemie, misji i wizji oraz w części praktycznej w dużej mierze o strukturze treningowej według Coerver Coaching.

Druga część, która odbyła się w dniach 10-11 marca 2018r. była zorientowana bardziej na praktyczny pokaz rozwiązań proponowanych przez Coerver Coaching. Rozpoczęła się pokazem treningu indywidualnego, następnie treningu „Fast break attack” oraz treningu „Killer pass”. Po czym w części teoretycznej przedstawiono uczestnikom projekty, którymi zajmuje się na chwilę obecną organizacja oraz możliwości rozwoju trenerskiego w ramach struktury Coerver Coaching Polska. W drugim dniu zjazdu odbyły się dwa treningi: „ Efektywne utrzymanie się przy piłce” oraz rzeczywisty trening z Performance Academy Poznań, a następnie kursanci napisali krótki egzamin sprawdzający i otrzymali Certyfikaty Football Coach Assistant Coerver Coaching.

Całość szkolenia jak najbardziej godna jest polecenia, a jego dodatkowym atutem jest forma warsztatowa i możliwość przećwiczenia na sobie stosowanych rozwiązań.

Już wkrótce niespodzianka, postaramy się zamieścić więcej informacji na temat naszych jesiennych planów warsztatowych … tymczasem zachęcamy do zapoznania się z metodologią Coerver Coaching zwłaszcza młodych poszukujących trenerów oraz odwiedzania naszego bloga, gdzie również znajdziecie wiele wartościowych treści związanych z treningiem piłkarskim, w tym dzieci i młodzieży.