Już w lipcu rusza sprzedaż drugiej edycji naszego Poradnika Piłkarza. Przygotowana przez nas książka ma na celu pomoc zawodnikom piłki nożnej w odpowiednim przygotowaniu do wymagań stawianych przez ten sport. Drugie wydanie Poradnika poszerzyliśmy o kilka nowych rozdziałów, w których znajdziecie informacje, między innymi, na temat: zapobiegania kontuzjom piłkarskim, rozgrzewki meczowej i treningowej czy też wykonywania testów motorycznych.

Drugie wydanie Poradnika Piłkarza poszerzyliśmy o cały rozdział dotyczący zapobiegania kontuzjom piłkarskim. Jak zwykle postawiliśmy na praktyczne zastosowanie informacji zawartych w książce. Dlatego też zamiast czytać o tym jakie są podstawowe kontuzje w piłce nożnej i studiować ich powody, zdecydowaliśmy się po prostu zamieścić dziesięć podstawowych ćwiczeń prewencyjnych. Ćwiczenia te dotyczą zarówno dolnych jak i górnych partii ciała.

Touch & Raise

Wszystkie ćwiczenia są na tyle proste, że możecie je wykonywać codziennie w domu. Dzięki zastosowaniu prewencji urazów z pewnością ograniczycie ilość urazów mięśniowych, które potencjalnie mogą wykluczyć was z gry w pierwszym składzie.

Przysiady V-ki

Kolejny dodany przez nas rozdział dotyczy sposobu przeprowadzenia rozgrzewki przed treningiem lub przed meczem. W Poradniku znajdziecie informacje na temat powodów, dla których prowadzimy w ogóle rozgrzewkę oraz jakie ćwiczenia dają nam możliwość realizacji celów rozgrzewki. Oczywiście sposób wykonania każdego ćwiczenia jest szczegółowo opisany i zilustrowany zdjęciami. W ten sposób można je łatwo zastosować w swoim treningu.

Gąsienica

Premiera drugiej edycji Poradnik Piłkarza już niedługo. Śledźcie na bieżąco naszego bloga oraz profil na facebooku. Znajdziecie tam więcej informacji na temat zawartości książki, opcji zakupowych oraz cen promocyjnych.