Drodzy czytelnicy oddajemy w wasze ręce kolejny program treningowy przygotowany przez zespół trening-pilkarski.pl. Tym razem opracowaliśmy dla was dwunasto-tygodniowy plan treningowy z zakresu core stability (stabilizacja mięśni głębokich tułowia). Głównym celem programu treningowego core stability jest poprawa stabilizacji mięśni głębokich tułowia oraz ich wzmacnianie. Mięśnie głębokie odpowiadają za prawidłową stabilizację kręgosłupa. Przyczyniają się również do jego zginania i rotacji oraz pełnią funkcje ochronne. Więcej informacji na temat stabilizacji mięśni głębokich znajdziesz pod tym linkiem trening-pilkarski.pl/5-cwiczen-poprawiajacych-stabilizacje-tulowia-z-uzyciem-pilki-fitness/

Program składa się z czterech trzytygodniowych faz treningowych. Pierwsza faza programu to tzw. faza bazowa, w trakcie której zawodnik może zapoznać się z ćwiczeniami stabilizującymi oraz określić swoje możliwości w zakresie zaawansowania ćwiczeń oraz obciążeń. Kolejne fazy programu to Progresja 1, Progresja 2 oraz Progresja 3. Każda kolejna faza charakteryzuje się większym zaawansowaniem technicznym wykonywanych ćwiczeń oraz zwiększonymi obciążeniami dla organizmu.

Trening tych mięśni ma duże znaczenie dla sportowców. W ich przypadku bowiem prawidłowe ułożenie ciała podczas wykonywanego ruchu np. sprint, wyskok w górę, decyduje często o sukcesie lub porażce. Prawidłowa technika wykonywanego ruchu ma dla nich znaczenie nadrzędne.

Nie inaczej jest w przypadku zawodników uprawiających piłkę nożną. Prawidłowa technika wykonywanych ruchów, prawidłowe ułożenie ciała i jego stabilizacja przyczyniają się do osiągania lepszych wyników na boisku. Piłka nożna jest sportem dość skomplikowanym pod względem zakresu wykonywanych ruchów dlatego też pamiętajmy, aby nie zaniedbywać treningu mięśni głębokich.

Trening mięśni głębokich (core stability) może mieć przeróżne formy i wykorzystywać różnego rodzaju przyrządy treningowe. My postanowiliśmy opracować program, który będzie wymagał minimalnej ilości sprzętu treningowego przez co będzie łatwy do przeprowadzenia. Do wykonania ćwiczeń zawartych w naszym planie potrzebować będziesz: piłkę fitness, hantelki wraz z obciążeniem, poduszkę równoważną, wałek piankowy do masażu, piłkę lekarską, piłeczkę tenisową oraz kółko Ab Wheel.

Opracowany plan treningowy obejmuje dwie sesje treningowe tygodniowo przez okres 12 tygodni. Treningi core stability można wykonywać w dni, w które nie mamy treningów piłkarskich lub w przypadku zawodników trenujących codziennie jako ich uzupełnienie. Treningi stabilizujące nie obciążają bowiem organizmu zawodnika w taki sposób jaki robią to treningi siłowe lub wydolnościowe.

Kupując program treningowy core stability otrzymujesz od nas:

  • 36 stron kompleksowego programu core stability,
  • 49 stron opisów ćwiczeń programu core stability,
  • mobilność zawodnika – opisy ćwiczeń,
  • 10 ćwiczeń z zakresu rozciągania dynamicznego,
  • 10 ćwiczeń z zakresu rozciągania statycznego,
  • zestaw ćwiczeń do masażu wałkiem piankowym.

Więcej informacji o programie oraz zakup programu pod poniższym linkiem:

Program core stability

Życzymy owocnej pracy na treningach
„Talent to suma predyspozycji i ciężkiej pracy”