Dobiega końca rok 2015 mamy nadzieje, że był on dla was piłkarsko udany i byliście w stanie osiągnąć wszystkie postawione sobie wcześniej cele. Przełom starego i nowego roku to również dobry moment, aby zastanowić się jaki będzie ten nadchodzący rok. Czy przyniesie nam równie dużo satysfakcji co poprzednie? Czy osiągniemy nowy poziom naszej piłkarskiej kariery? W jaki sposób rozwinąć się piłkarsko?

Wychodząc naprzeciw tym rozmyślaniom postanowiliśmy spisać dziesięć noworocznych postanowień młodego piłkarza. Opracowując noworoczne postanowienia kierowaliśmy się głównie chęcią odpowiedzi na pytanie: co może zrobić sam młody zawodnik, aby rozwinąć się piłkarsko? Nasza kompilacja postanowień noworocznych skupia się na różnych aspektach treningu piłkarskiego oraz około piłkarskiego. Piłka nożna jest bowiem wielowymiarowym sportem, którego uczymy się codziennie przez całe życie, a i tak zawsze możemy odkryć coś nowego.

Zapraszamy zatem do lektury i wyciągania własnych wniosków:

  1. Będę jadł więcej owoców i warzyw w tym owoce i warzywa suszone. To one najlepiej uzupełniają zapotrzebowanie na witaminy w moim organizmie.
  2. Nie będę pił napojów gazowanych, zwłaszcza napojów typu coca-cola. W zamian za to będę pił naturalne soki i wodę mineralną (niegazowaną).
  3. Będę regularnie chodził na basen i pływał (jeśli nie umiem to nauczę się pływać). Zapewnia to wszechstronny rozwój mojej koordynacji oraz sprawności organizmu.
  4. Nigdy nie będę krytykował kolegów z drużyny. Wszyscy tworzymy team i wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za to co dzieje się na boisku i poza nim.
  5. Na treningi będę zawsze przychodził punktualnie. Poza tym będę do treningu odpowiednio przygotowany (będę miał odpowiedni strój sportowy dopasowany do warunków atmosferycznych oraz buty dostosowane do nawierzchni).
  6. Każdego dnia zastanowię się przez chwilę jak mogę poprawić swoją grę. Na jakość gry ma wpływ wiele rzeczy (technika, przygotowanie fizyczne, przygotowanie mentalne, odżywianie, itd.), dlatego też zawsze jest coś co mogę poprawić.
  7. Zawsze będę w 100% zaangażowany w to co robię zarówno na boisku jak i poza nim, bo od tego zaczyna się każdy sukces.
  8. Będę pracował nad swoją techniką (czuciem piłki) nie tylko na treningach. Jeśli nie wiem co zrobić żeby poprawić technikę zapytam mojego trenera.
  9. Będę wymagał od siebie i od swojego trenera rozwoju swoich umiejętności każdego dnia i poprzez każdy następny trening.
  10. Przede wszystkim będę trenował sumiennie i regularnie w myśl zasady, iż nie ma zawodników wybitnych samych z siebie są tylko zawodnicy trenujący ciężko albo nie.

Szczęśliwego Nowego Roku oraz wytrwałości w realizacji celów.

 

Zostaw nam swój e-mail a powiadomimy Cię o nowych wpisach.