W dniu dzisiejszym chcielibyśmy skierować post do wszystkich piłkarzy w wieku juniorskim i starszych, zarówno tych amatorskich jak i zawodowych oraz wszystkich ambitnych trenerów poszukujących nowych rozwiązań treningowych w swojej pracy. Postanowiliśmy, że w Nowym Roku 2017 będziemy w większym stopniu wspierać Was merytoryczną wiedzą z zakresu treningu piłkarskiego. Już dziś zapowiedź naszych programów…

Motywacją do działania były również zapytania od naszych czytelników jakie otrzymywaliśmy w temacie porad treningowych z prośbą o plan treningowy. Stąd wychodząc naprzeciw oczekiwaniom a także patrząc pod kątem rozwoju dwóch głównych  aspektów przygotowania fizycznego współczesnego piłkarza, przygotowaliśmy Nasz pionierski i zarazem bardzo kompleksowy PROGRAM PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO dla piłkarzy w okresie przygotowawczym, który jest przeznaczony dla piłkarzy i trenerów, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do rundy. Jest to Nasz autorski program lecz oparty o nabytą wiedzę i doświadczenie z metodologii angielskiej i holenderskiej.

Chcielibyśmy już teraz zachęcić Was do zapoznania się z ofertą programu przygotowania fizycznego stworzonego specjalnie na potrzeby treningu piłkarskiego. Jak wiadomo każda dyscyplina jest inna i w każdej szczególną rolę odgrywają specjalistyczne elementy przygotowania fizycznego. My staraliśmy się zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie tego programu do bardzo specyficznego przygotowania fizycznego jaki jest w piłce nożnej.

Mając na uwadze kilkuletnią obserwację piłki seniorskiej oraz pracę nad rozwojem profesjonalnego procesu szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w Polsce, opartego na 4 filarach:

  • przygotowaniu technicznym,
  • przygotowaniu taktycznym,
  • przygotowaniu fizycznym,
  • przygotowaniu mentalnym,

Doszliśmy do następującego wniosku. Bardzo ważnym, a niestety jednym z najbardziej zaniedbanych aspektów rozwoju polskich piłkarzy, zwłaszcza w okresie juniorskim (a także często w seniorskim) jest przemyślane, fachowo przygotowane i kompleksowe przygotowanie fizyczne zawodników do gry na wysokim poziomie.

Obserwując przez wiele lat poziom przygotowania fizycznego piłkarzy na zachodzie Europy doszliśmy do prostych wniosków, iż w tej kwestii jest bardzo wiele do poprawy w Polsce. Naszym zdaniem głównym problemem jest niedostateczny rozwój siły polskich piłkarzy oraz nieodpowiednie, niedopasowane do współczesnych wymagań footballu przygotowanie biegowe polskich zawodników.

Biorąc pod uwagę fakt, iż celem dla którego powołaliśmy naszego bloga jest doradzać, inspirować i motywować poprzez specjalistyczną wiedzę w zakresie kompleksowego treningu piłkarskiego. Postanowiliśmy usystematyzować wiedzę z zakresu przygotowania fizycznego piłkarzy i po raz pierwszy przygotować unikatowy i przede wszystkim progresywny PROGRAM PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO dla piłkarzy nożnych w okresie przygotowawczym do sezonu (rundy).

Więcej informacji już niedługo na naszym blogu.

program treningu biegowegoprogram treningu

 „Talent to suma predyspozycji i ciężkiej pracy”, a „ Szczęście pojawia się wtedy, gdy okazja spotyka się z umiejętnościami”.