Filmik ten prezentuje ćwiczenia dla piłkarzy wyczynowych w wieku powyżej 16 lat do wykorzystania w każdorazowym treningu indywidualnym, grupowym czy zespołowym:

Moc, zwinność i koordynacja – bardzo ważne u piłkarzy zarówno jako pojedyncze cechy jak i w kombinacji z innymi cechami:

a) Moc – odgrywa kluczową role przy skokach oraz w kształtowaniu przyśpieszenia,

b) Zwinność – w strukturze treningu piłkarskiego zwinność z piłką lub bez jest bardzo ważną cechą,

c) Koordynacja – jest bardzo ważna w piłce nożnej jako indywidualna cecha oraz jako kluczowy integrator wielu innych cech ważnych u piłkarzy,

Piłkarze z lepszą koordynacją marnują mniej energii podczas gry i mogą wykorzystać inne cechy na wyższym poziomie.
Ćwiczenia te są bardzo pomocne w treningu wszystkich trzech cech jako integralnych części gry i dla uzyskania lepszego efektu w warunkach realnego środowiska gry.
Ćwiczenia w formie wielokątów pozwalają rozwijać kilka cech w tym samym czasie w środowisku zbliżonym do zachowań piłkarza w grze.  Ponadto są łatwe do zorganizowania i przeprowadzenia nawet w ograniczonych warunkach. Mogą być wykonane z wykorzystaniem piłki oraz są łatwe do połączenia w zestawy cwiczeń.

Moc jest z kolei bardzo zależna od maksymalnej siły, a zwinność wymaga kombinacji równowagi, szybkości, siły i koordynacji.

 

https://trening-pilkarski.pl?_wpsadd=652