Drodzy czytelnicy postanowiliśmy wyjść naprzeciw marzeniom młodych ambitnych piłkarzy, których jak uważamy w Polsce nie brakuje i włączyć się do promocji programu – Piłkarski Diament. Jeśli masz 16-22 lata, marzy Ci się kariera piłkarska i chcesz wystąpić w programie telewizyjnym – to za chwilę może zmienić się Twoje życie. Wystarczy, że poświęcisz minutę, by zarejestrować się w systemie Piłkarski Diament 2.0. Do wygrania w programie: profesjonalny kontrakt z liderem Ekstraklasy Piastem Gliwice i 25 000 złotych. – Chcemy dotrzeć do wszystkich utalentowanych piłkarzy w Polsce, łącznie z zupełnymi amatorami i piłkarzami z lig okręgowych. Zawodników, którzy marzą o piłkarskiej karierze i grają w małych klubach jest niezliczenie wiele. To dla nich wielka szansa – mówi członek jury programu Piłkarski Diament 2.0., srebrny medalista igrzysk w Barcelonie z 1992, Andrzej Juskowiak.
– Przeszukujemy całą Polskę, by znaleźć talenty, które w przyszłości mogą stanowić o sile reprezentacji narodowej. Po pierwszej edycji programu wiemy, że pracy jest mnóstwo, ale jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie – dodaje szef jury, trener słynący z wyszukiwania piłkarskich diamentów i znakomitej współpracy z młodzieżą, Andrzej Zamilski.
Żeby zarejestrować się w programie, wystarczy wypełnić krótką ankietę na stronie:
http://www.pilkarskidiament.com/#rejestracja
Pomysłodawcą „Piłkarskiego Diamentu” jest Paweł Ziętara. Stworzył talent show, w którym uczestnikami mogą być osoby pomiędzy 16 a 22 rokiem życia, od grających w niższych ligach zawodników aż po amatorów grających w piłkę hobbystycznie, chcących spróbować swoich sił w profesjonalnym futbolu. Od samego początku przyglądać się im będą wybitni eksperci na swoich pozycjach, niektórzy znani już z pierwszej odsłony przełomowego projektu.
– W pierwszej edycji szukaliśmy napastnika – typową dziewiątkę. W zmienionej formule damy szansę także piłkarzom defensywnym i bramkarzom. Na takie trzy formacje będą podzielone eliminacje. Powiększa się też grono jurorów – tłumaczy Paweł Ziętara.
Poza Andrzejem Zamilskim i Andrzejem Juskowiakiem, w jury zasiądą m.in. legenda Legii Warszawa, Jacek Magiera oraz niegdyś reprezentacyjny bramkarz, Wojciech Kowalewski. – W życiu każdego dnia podejmujemy wyzwania, które wymagają od nas determinacji. Czasami mówi się, że „jak nie możesz wejść drzwiami, to trzeba wejść oknem” . Ta cecha charakteru jest bardzo ważna i na nią także będę zwracał szczególną uwagę – komentuje Kowalewski, który w Spartaku Moskwa zyskał status gwiazdy ligi rosyjskiej, uznawanej za jedną z najbogatszych na świecie.
Stawka „Piłkarskiego Diamentu” jest wielka. Tym razem główną nagrodą będzie podpisanie kontraktu z Piastem Gliwice – drużyną, która idzie jak burza w Ekstraklasie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.
– Seria meczów sparingowych pozwoli sprawdzić, kto jest godny otrzymania głównej nagrody w programie. Pozostali zawodnicy, którzy wpadną w oko skautom Piasta, również mogą dostać propozycję umowy – zapowiada Paweł Ziętara, pomysłodawca całego projektu.
Niezwykle ważnym elementem projektu jest aspekt naukowy. Odpowiadają za niego prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Jastrzębski (współpracujący z większością klubów Ekstraklasy i wcześniej z reprezentacją), Marcin Kwiatkowski (specjalista od psychomotoryki) oraz Paweł Habrat (ceniony psycholog sportu).
– Stawiamy na nowoczesne technologię. Jednym z badanych elementów będzie analiza ruchu gałki ocznej – zapowiada Marcin Kwiatkowski. Grono specjalistów zamykają: Marek Szutowicz (trener od przygotowania fizycznego), Jakub Drwal (skaut) i Łukasz Masłowski (skaut).
Żeby wziąć udział w programie, należy zarejestrować się na stronie http://www.pilkarskidiament.com/#rejestracja. W swoim profilu każdy z zawodników będzie mógł uzupełniać dane na temat swoich występów ligowych, a także o własnej charakterystyce piłkarskiej, która stworzy pierwszy obraz uczestników w głowie jurorów. Pośród etapów rejestracji uwzględniono także testy psychologiczne i psychomotoryczne – za oba przydzielane są punkty.
Pierwsza runda eliminacji rozpocznie się na początku nowego roku w Gliwicach:
4-5 stycznia – spośród 150 piłkarzy defensywnych zostanie wyselekcjonowanych 25 najlepszych.
6-7 stycznia – spośród 150 piłkarzy ofensywnych zostanie wybranych 25 najzdolniejszych.
8 stycznia – na placu boju pozostanie 10 spośród 50 największych talentów bramkarskich.
Wielki finał przewidziano na 17 lutego 2016 roku.
Głównymi partnerami projektu są: firma Nice, Miasto Gliwice i klub Piast Gliwice.
Trening-pilkarski.pl chce również włączyć się w akcje promującą ten program, gdyż uważamy, że jest to swego rodzaju „okazja” dla młodych piłkarzy zwłaszcza z mniejszych ośrodków do pokazania się, zaprezentowania swoich umiejętności oraz być może uzyskania szansy na dalszy rozwój… a zatem POWODZENIA.