Rozpoznawalna na całym świecie marka Puma powstała przez konflikt dwóch braci, którzy wspólnie założyli firmę adidas. Młodszy z nich, Adolf, został w adidasie, podczas gdy Rudolf postanowił stworzyć własną markę, którą stała się właśnie wspomniana Puma. Kiedy niemiecka drużyna piłki nożnej po raz pierwszy mogła zagrać na mistrzostwach świata w 1954 roku, to Adolfowi udało się dostarczyć im korki piłkarskie, w których wygrali mecz. Do śmierci bracia nie ustalili, który z nich pierwszy wprowadził na rynek przełomowy model pozwalający na wygraną. Korki od której marki dziś zasługują na większą uwagę?

Przegląd najbardziej polecanych kolekcji adidas

Najczęściej polecane korki adidas pochodzą z nowych kolekcji takich jak linia X, po którą sięgają światowej sławy piłkarze, w tym między innymi Salah czy Bale. Buty z kolekcji adidas X pozwalają na błyskawiczne przyspieszenie dzięki niezwykle lekkiej podeszwie i technologii X-Claw, odpowiadającej za zaplanowane rozmieszczenie kołków. Nawet nagła zmiana kierunku biegu pozwala na zachowanie maksymalnego przyspieszenia. Korki adidas X to buty idealne dla skrzydłowych i napastników, oferujące doskonałe czucie piłki i pełną kontrolę nad torem jej lotu.

Adidas Predator to kolekcja, która po raz pierwszy pojawiła się w sprzedaży już w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku. Jej nazwa nie bez powodu oznacza drapieżnika – buty te tworzone są w ergonomicznym kształcie i z bezszwowym językiem, dla maksymalnej pewności ruchów. Linia Predator EDGE to odnowienie klasycznej kolekcji docenianych korków, w której pojawiają się modele pozbawione sznurówek. W takich butach powierzchnia zetknięcia z piłką jest większa, co pozwala na dokładniejszą kontrolę nad jej ruchem.

Dla piłkarzy grających w defensywie lub pomocy najbardziej polecaną kolekcją korków od adidasa są buty z linii COPA. Miękka skórzana cholewka idealnie dopasowuje się do kształtu stopy i pozwala na precyzyjne wykonanie każdego manewru. Ponieważ są to korki dostosowane do gry na różnych pozycjach, dostępne są w dwóch wersjach: ze sznurówkami lub bez nich, z gładko wykończonym przodem cholewki.

Korki piłkarskie marki Puma – warte uwagi kolekcje

Korki Puma to modele wybierane równie często, co buty od marki adidas, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, które z nich sprawdzają się lepiej na murawie. Aktualnie jedną z najpopularniejszych kolekcji od Pumy są korki z linii Ultra, wybierane między innymi przez Davida Silvę. Są to niskie korki z elastyczną cholewką jednoczęściową bez klasycznego języka. Zastosowana technologia Matryxeno pozwala na uzyskanie niezwykle niskiej wagi korków dzięki wykorzystaniu lekkiej przędzy węglowej. To dlatego buty te reklamowane są jako najlżejsze korki Pumy, jakie kiedykolwiek wypuszczono na rynek.

Rada: Co to jest beep test?

Nie można pominąć kolekcji takiej jak Puma Future, w której gra między innymi znany na całym świecie Neymar. Dzięki technologii Fuzionfit+ i elastycznej cholewce świetnie dopasowują się one do stopy i stabilnie na niej utrzymują. Pomaga im w tym opaska kompresyjna na śródstopiu oraz podeszwa stworzona w technologii Dynamic Motion System – niezwykle lekka i pozwalająca swobodnie rozwijać prędkość.

Rada: Co jeść przed meczem?

Klasykiem od Pumy są korki z kolekcji King, które sławą dorównują, a nawet prześcigają lekko modele Predator od adidasa. To w klasycznych skórzanych Kingach grywali zawodnicy tacy jak Pele albo Maradona. Buty te pierwotnie miały czarny kolor, gładki kształt i pozbawione były zbędnych zdobień. W odnowionej odsłonie poszerzono kolorystykę korków, jednak wciąż są to proste modele z cholewką wykonywaną w całości z kangurzej skóry.