fbpx

Dziennik + Poradnik Piłkarza

Jeśli jesteś młodym piłkarzem i chcesz w tym roku zrobić więcej dla siebie, zrobić kolejny krok w swojej karierze i lepiej zadbać o swój rozwój piłkarski lub jesteś rodzicem, który chce zadbać o lepszy rozwój swojego „młodego piłkarza”,  mamy dla was kilka kluczowych wskazówek.

Poznaj siebie jeszcze lepiej

Postarajcie się określić swój poziom wyjściowy. Z jakiego pułapu startujecie w ten nowy rok, abyście mogli wymiernie ocenić po określonym czasie (np. po rundzie lub nawet 3 miesiącach treningów) czy i jakie zmiany nastąpiły. Zdecydowanie warto w tym celu przeprowadzić szereg prób i testów, aby określić w jakich obszarach należałoby popracować nad poprawą oraz jakie elementy piłkarskiego przygotowania możecie uznać za swoje atuty. Pamiętajcie, żeby popracować nad poprawą słabych stron jednocześnie nie zapominając, że silne strony należy również systematycznie doskonalić, aby nie stały się wkrótce tymi słabszymi. Nie przerażajcie się jeśli nie macie dostępu do wykonania specjalistycznych testów. Zbadanie swoich aktualnych podstawowych możliwości wcale nie wymaga specjalnych czy wysoce skomplikowanych testów na urządzeniach pomiarowych. Poniżej kilka bardzo prostych przykładowych testów, które pozwolą wam określić swój aktualny poziom przygotowania.

https://trening-pilkarski.pl/testy/

Zachęcamy jednocześnie do systematycznego powtarzania tych samych testów w celu porównania ich wyników i analizy postępu. Jednak pamiętajcie, że aby wyniki były porównywalne, a analiza była wiarygodna to testy powinny być wykonywane cały czas w takich samych warunkach.

Wyznacz sobie realne cele

Wyznaczcie sobie realne cele przynajmniej na najbliższe półrocze. Jednocześnie dobrze jest mieć również określone cele długoterminowe np. na cały sezon lub nawet 2-3 lata. Zasadne jest określenie najpierw celów długoterminowych (ogólnych), a następnie na tej podstawie zaplanowanie celów krótkoterminowych (szczegółowych), takich, które pomogą w realizacji celów ogólnych. Pamiętajcie jednak, aby koniecznie określić „planowaną datę realizacji” danego celu. Pozwoli to na konkretne określenie czasu realizacji, a zatem zmotywuje was do natychmiastowego i konsekwentnego  działania. Opiszcie swoje cele (zwłaszcza te krótkoterminowe) dość szczegółowo, tak aby wiedzieć dokładnie do czego dążycie. Możecie również dodać w jaki sposób chcecie dany cel zrealizować, jakich narzędzi musicie użyć, z jakich porad specjalistów skorzystać lub jakiej wiedzy potrzebujecie, aby zrealizować swój cel.

Planuj i zorganizuj swój czas

Nie zostawiajcie nic przypadkowi – albo przynajmniej bardzo niewiele – tylko przemyślane, zaplanowane działania pomogą wam wygospodarować więcej czasu na dodatkowy trening, bądź lepszą regenerację. Pamiętajcie, że zawsze jest coś do doskonalenia, a proces rozwoju piłkarskiego to nie tylko sam trening, ale również zorganizowane działania poza treningami jak np. odpowiednia i regularna dieta, czy też wygospodarowany czas na naukę i poszerzanie wiedzy również tej dotyczącej samego treningu. Stwórzcie zatem swój tygodniowy plan zajęć i postarajcie się go konsekwentnie realizować przez pewien okres czasu, będziecie wtedy mogli ocenić czy lepsza organizacja pomogła wam w dokonaniu postępu.

Monitoruj, monitoruj i jeszcze raz … analizuj

Jeśli chcecie świadomie budować swoją formę i rzetelnie dbać o swój piłkarski rozwój zdecydowanie zachęcamy do monitorowania swoich treningów, osiągnięć i postępów. Najlepiej zrobić to w formie zapisów swoich działań i osiągniętych rezultatów, pozwoli to przyjrzeć się z perspektywy czasu „twardym dowodom” wykonanej pracy i przeanalizowania czy i jakie efekty ta praca przyniosła. Co z kolei w łatwy sposób pozwoli określić kolejne cele oraz sposoby ich realizacji. Monitorując swój trening, macie pełen pogląd co wykonaliście w określonym przedziale czasowym, co spowoduje, że będziecie w stanie w bardzo łatwy sposób określić, nad czym warto byłoby dodatkowo popracować np. indywidualnie w kolejnym okresie. Co warto notować, monitorować i analizować?

W treningu:

  • poziom zaangażowania
  • poziom zmęczenia
  • nad czym pracowałeś w danym treningu np. technika (jaka?), taktyka (jaka?), jaki element przygotowania fizycznego

W meczu:

  • z jakim przeciwnikiem się mierzyłeś
  • czas spędzony na boisku
  • uzyskane statystyki (np. bramki, asysty lub jeśli masz dostęp do bardziej zaawansowanych statystyk ilość celnych/niecelnych podań)
  • poziom zmęczenia

Dodatkowo zalecamy również notowanie historii urazów i kontuzji. Ułatwi to znacznie również pracę waszym trenerom przy ustalaniu indywidualnego planu rozwoju.

Pamiętajcie, postęp sportowy, który osiągają najlepsi piłkarze, wymaga dużego zaangażowania i dbania przez samego piłkarza oraz jego najbliższe otoczenie o prawidłowy rozwój. Powyższe wskazówki praktyczne powinny ułatwić wam tę drogę. Nie każdy młody zawodnik ma dostęp i możliwość skorzystania z profesjonalnych systemów monitorowania czy też regularnej opieki specjalistów z różnych dziedzin rozwoju sportowego. Jednak każdy może poszukiwać wiedzy i informacji, czy korzystać z prostych praktycznych porad lub chociażby okresowej konsultacji ze specjalistą, który da wskazówki, czy też pomoże określić dalsze cele.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą wam spojrzeć na swój proces rozwoju piłkarskiego w sposób bardziej kompleksowy. Poniżej, chcemy wam również zaproponować dwa bardzo praktyczne i skuteczne narzędzia rozwojowe.

Poradnik Piłkarza

Poradnik Piłkarza 2 edycja

Kompendium wiedzy dla młodego piłkarza. Poradnik Piłkarza to kompleksowe źródło wiedzy na temat procesu treningowego oraz około treningowego w piłce nożnej. Do dyspozycji otrzymujesz 12 rozdziałów, z których każdy w sposób praktyczny i potocznym językiem porusza konkretny aspekt treningu zawodnika piłki nożnej. Poszerzając swoją wiedzę w tym zakresie, jednocześnie zwiększasz swoje umiejętności i stajesz się lepszym piłkarzem.

Nasza książka przeznaczona jest dla każdego zawodnika, który chce poszerzać swoją wiedzę na temat sportu tak złożonego, jakim jest piłka nożna. Poniżej kilka korzyści płynących ze stosowania wiedzy zawartej w książce:

  • odpowiednie przygotowanie do treningu i wymagań meczowych
  • lepsze przygotowanie do gry pod względem motorycznym
  • mniej kontuzji mięśniowych, a tym samym więcej minut na boisku
  • lepsza regeneracja pomeczowa dzięki wykorzystaniu dostępnych metod i technik
  • większa świadomość na temat odżywiania i jego wpływu na zdrowie oraz wyniki sportowe
  • lepsza organizacja oraz planowanie procesu treningowego w zależności od fazy sezonu w jakiej się znajdujemy
  • możliwość monitorowania swoich postępów dzięki odpowiedniemu zestawowi testów

 

Dziennik Piłkarza

Profesjonalne podejście do treningu piłkarskiego to również konieczność monitorowania swoich postępów, zarówno na treningach jak i w meczach. Nasza pamięć ma jednak swoje ograniczenia, dlatego też warto mieć do dyspozycji narzędzia, które pozwolą nam na zapisywanie i przechowywanie danych dotyczących naszego rozwoju piłkarskiego. Posiadając zapiski z całego sezonu, łatwiej jest nam ocenić efektywność treningów oraz postępy, których dokonaliśmy. Możemy dowolnie analizować tematykę oraz zawartość treningów, a także nasze osiągnięcia meczowe czyli bramki, asysty, liczbę minut gry. Mając dostęp do tego typu danych, sami możemy ocenić czy to co robimy w czasie treningów przekłada się na poprawę wyników meczowych, a tym samym możemy ocenić, nad jakimi elementami warto byłoby popracować dodatkowo np. w treningu indywidualnym.

Dziennik Piłkarza to idealne narzędzie dzięki, któremu będziesz mógł po każdym treningu zapisywać wszelkie dane związane z treningami, meczami czy przebiegiem kariery. Jest to również doskonały element rozwoju świadomości zawodników na temat wykonywanego treningu.

Obydwa narzędzia mamy dla was teraz w bardzo korzystnym promocyjnym pakiecie 2w1 w cenie 89 zł

 

Możesz również kupić każdy produkt osobno:

 

Poradnik Piłkarza
wersja drukowana w miękkiej okładce
cena: 59,00 zł
przejdź do zakupu –>

 

Dziennik Piłkarza
cena:  49,00 zł
–> przejdź do zakupu

Facebook Messenger