Często otrzymujemy pytania od czytelników naszego bloga co jeść, aby wspomóc proces treningowy oraz regeneracyjny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników przygotowaliśmy listę 5 produktów, które powinny znaleźć się w diecie każdego piłkarza. Nazwaliśmy je „super produktami” ze względu na ich właściwości oraz działanie na nasz organizm.

Poniżej znajdziecie 5 wybranych przez nas produktów, które na pewno przyczynią się do wzmocnienia Twojego organizmu oraz utrzymania go w dobrym stanie przez cały sezon piłkarski. Co najważniejsze produkty te są łatwo dostępne (znajdziecie je w każdym supermarkecie) oraz stosunkowo tanie. Dzięki temu każdy zawodnik może umieścić je w swoim jadłospisie.

  1. Serek wiejski

Dlaczego? Ponieważ jest to idealny pomeczowy “naprawiacz” obolałych mięśni. Mała porcja przed snem, po dniu spędzonym na treningu, lub na meczu, bardzo dobrze oddziałuje na organizm sportowca. Zawarte bowiem w serku białko zwane “kazeina” wolno uwalniając się do organizmu regeneruje mięśnie podczas snu.

  1. Brokuły

Dlaczego? Warzywo to pełne jest witaminy C, witaminy A, kwasu foliowego, wapnia i błonnika. Brokuły wspomagają procesy regeneracyjne po wytężonym wysiłku. Są też źródłem żelaza dla organizmu. Jednakże żelazo pochodzenia roślinnego jest ciężko przyswajalne, lepiej przyswajalne jest żelazo zawarte w mięsach. Brokuły przygotowane na parze zachowują najwięcej wartościowych składników.

  1. Zielona herbata

Dlaczego? Zastąp colę lub kawę zieloną herbatą, a od razu poczujesz chęć wyjścia na trening. Zielona herbata zawiera substancje przyczyniające się do szybszego rozkładu tłuszczów w organizmie, dzięki czemu tłuszcze są bardziej przyswajalne i przekształcane w energię. Herbata ta zwiera również kofeinę, która pobudza organizm do działania.

  1. Ryż basmati

Dlaczego? Ulubionym przez piłkarzy pokarmem jest makaron, który jednakże dla wielu osób jest ciężkostrawny. Ryż basmati jest stosunkowo lepszym źródłem węglowodanów, gdyż posiada niski indeks glikemiczny, co oznacza, że nie podnosi poziomu cukru we krwi. Ten rodzaj ryżu nie zawiera również glutenu, który w przypadku niektórych sportowców obniża wydolność organizmu podczas treningu lub meczu.

  1. Jagody

Dlaczego? W pełni zasługują na miano “super pokarmu”. Jagody są przydatnym składnikiem diety każdego piłkarza, zawierają bowiem duże ilości polifenolu, składnika wspomagającego regenerację i redukującego stany zapalne. Żeby w pełni poczuć ich działanie trzeba jednak spożywać spore ilości dziennie.

W temacie diety i odżywiania polecamy wpisy, które ukazały się już wcześniej na naszym blogu:

 

Piłkarska Kuchnia 
cena: 39,00 zł
–>przejdź do sklepu