Piłka nożna, jedna miłość na całym świecie

 

Bezdyskusyjnie można uznać, że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na naszym globie. Jej historia sięga czasów starożytnych, ponieważ jej pierwowzór uprawiany był już w czasach Starożytnych Chin. Oczywiście znając zasady obecnej piłki nożnej mógłbyś nawet nie zdawać sobie sprawy, że starożytni mieszkańcy grali właśnie w nią. Ponieważ ramy dzisiejszego futbolu są trochę młodsze.

Za powstanie dzisiejszej piłki nożnej uznaje się datę 24 października 1857 roku. Tego dnia na Wyspach Brytyjskich powstał pierwszy klub piłkarski noszący nazwę Sheffield Football Club. Możesz policzyć, że piłka nożna jaką znamy dziś ma już 165 lat! Natomiast jej popularność ciągle rośnie. W futbol zagrał każdy. Chociaż raz. Jest świetnym sposobem na aktywność fizyczną, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Powstały nawet inne odmiany tego sportu, takiej jak futsal, czyli piłka nożna halowa czy piłka nożna plażowa, w którą gra się na piasku. Sport ten można uprawiać dosłownie wszędzie, wystarczy piłka i prowizoryczne słupki (stworzone np. z plecaków) by móc rozegrać amatorski mecz! Czasem nawet można grać bez butów. Jednakże obuwie w tym sporcie jest niesamowicie ważne.

Nike Mercurial, czyli legenda wśród butów

 

Każdy z nas zna takie koncerny jak Nike i Adidas. Nie warto dywagować, które z koncernów tworzy lepsze buty do gry w piłkę nożną, ponieważ oba przedsiębiorstwa stworzyły modele, które na zawsze wpisały się w historię futbolu. Grający na najwyższym poziomie piłkarze również wybierają obuwie różnych producentów. Nike stało się ikoną w światowej piłce nożnej, ich logo znajdziemy na wielu koszulkach i stopach piłkarzy. Paris Saint-Germain nosi od kilku lat nawet logo Air Jordan. Natomiast jacy wielcy piłkarze występowali w butach od firmy Nike? Romario, Paolo Maldini, Andrea Pirlo. Swoją techniką i lekkością gry oczarował nas Ronaldinho. Buty od Nike wybiera również jedna z dwóch największych ikon piłki nożnej. Cristiano Ronaldo zakłada Nike Mercurial. Buty, które dzięki jego karierze stały się kultowe. Model ten pozytywnie wpływa na poprawę mobilności na boisku.

Przez to, że Nike Mercurial używane są przez gwiazdy światowej piłki nożnej wpływa na to, że są one pożądane następnie przez ich fanów. Wykorzystanie do produkcji wysokiej jakości materiałów oraz technologii pozwala na osiąganie lepszych wyników i i czerpanie większej radości z gry, również na amatorskim lub półprofesjonalnym poziomie.

Nike Mercurial, model wybrany przez przyszłość

 

Młode gwiazdy światowego futbolu również decydują się na założenie Nike Mercurial. Przykładem będą dwa najgłośniejsze nazwiska młodego pokolenia. Na ten model zdecydował się młody Francuz, Kylian Mbappe (jego idolem jest Cristiano Ronaldo), który na swoim koncie ma już mistrzostwo świata. Drugim z nich jest jeden z najbardziej bramkostrzelnych talentów, czyli Norweg Erling Haaland. Wystarczy obejrzeć mecz Manchesteru United i zobaczymy kolejną gwiazdę w Nike Mercurial – Bruno Fernandes. Najwięksi piłkarze naszego globu muszę grać w butach najwyższej jakości. Oznacza to, że obuwie może nie dodaje im naturalnego talentu, ale na pewno go wspomaga. Zakładając korki, które widzimy często w najważniejszych wydarzeniach ze świata futbolu możemy poczuć się jako część tych historii. Którą, jako kibic na pewno już jesteś. Dzięki globalnemu zasięgowi marki Nike, jej modele są również szeroko dostępne w Polsce. Model Nike Mercurial jest dostępny w naszym kraju w różnych modelach oraz przystępnych cenach. Wartym zauważania jest również fakt, że najlepszy piłkarz w historii polskiej piłki nożnej również wybrał buty od Nike. Robert Lewandowski także strzela, grając w obuwiu jednej z najpopularniejszych marek.

Nike tworzy historię sportu na najwyższym poziomie już od 1964 roku. Ich logo widoczne jest nie tylko na boiskach do piłki nożnej. Korty tenisowe, stadiony lekkoatletyczne, hale NBA czy hale z lodowiskami NHL. Cały świat sportu jest światem tej marki. Czasem po prostu warto jest zaufać profesjonalistom. Lub naszym idolom.