Dziś prezentujemy czwarty ostatni odcinek nauki techniki dla najmłodszych zgodnie z instruktarzem MILAN Junior Camp – poniżej szczegółowa instrukcja. Zachęcamy do nauki 🙂

W tym odcinku naszej serii z AC Milan Junior Camp zajmiemy się prawidłową techniką strzałów na bramkę. Skupimy  się na trzech głównych rodzajach uderzeń na bramkę: strzały z piłki stacjonarnej, strzały z piłki toczącej się oraz strzały z woleja. Pierwszy z  zawodników prezentuje nam technikę strzału na bramkę z piłki stacjonarnej. Musimy pamiętać o kilku rzeczach gdy wykonujemy uderzenie piłki stacjonarnej. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowym ustawieniu nogi postawnej. Stopa musi być płasko na ziemi, a palce stóp powinny być skierowane w kierunku, w którym chcemy uderzać. Drugą ważną rzeczą, o której zawodnik powinien wiedzieć, jest to, aby głowa podczas strzału znajdowała się nad piłką. Trzecia rzecz, o której nie należy zapominać to przeniesienie nogi wykonującej uderzenie do przodu po wykonanym strzale.

Następny zawodnik prezentuje nam uderzenie piłki toczącej się. W tym przypadku piłka znajduje się w ruchu więc wykonanie prawidłowego uderzenia jest trudniejsze. Ten rodzaj uderzenia jest dość skomplikowany. Wymagana jest znacznie większa koncentracja i skupienie. Powierzchnia, którą widzimy w video jest bardzo dobra i równa, ale często zdarza się nam grać na nieco dziurawym boisko więc to uderzenie jest bardziej wymagające. Zwracamy uwagę na te same elementy co przy pierwszym typie strzału: noga postawna płasko na ziemi, palce skierowane w kierunku, w którym chcemy uderzyć, głowa nad piłką i przeniesienie nogi do przodu po wykonanym strzale. Te same elementy, ale wymagana jest znacznie większa koncentracja.

Ostatni typ uderzenie jakim się zajmiemy to uderzenie piłki z woleja. Kiedy uderzamy piłkę z woleja należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Pierwsza z nich to odpowiednie wyczucie czasu. Zazwyczaj najlepszym momentem na wykonanie tego typu strzału nie jest moment kiedy piłka unosi się w górę, ale wtedy gdy piłka zaczyna spadać. Drugi element do zapamiętania to miejsce na piłce, w które chcemy uderzyć. Nie próbujemy trafić w górną cześć piłki, nie chcemy również uderzać idealnie w środek. Najlepsze miejsce przy tego rodzaju strzałach znajduje się  nieco poniżej środka futbolówki. Ostania rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to cześć stopy, którą uderzamy piłkę. Nie wykonujemy tego strzału palcami stopy, raczej staramy się trafić piłkę dalszą częścią stopy (bliżej kostki). W ten sposób uda nam się wykonać bardzo ładny wolej z opadającą piłką.

W tej lekcji skupiliśmy się na odpowiedniej technice strzału na bramkę. Zaprezentowane zostały podstawowe trzy rodzaje wykonywanych uderzeń: z piłki stacjonarnej, toczącej się i uderzenie z woleja. Zapraszamy wszystkich do treningu pamiętając o naszych poradach i uwagach.

Zapraszamy na lektury naszych pozostałych wpisów z poradami i treningami piłkarskimi.