Przygotowanie fizyczne do piłki nożnej
Przygotowanie fizyczne w piłce nożnej nie jest jedynie domeną drużyn seniorskich. Poziom przygotowania motorycznego zawodnika przechodzącego z wieku juniora do drużyny seniorskiej uzależniony jest od pracy wykonanej przez wszystkie lata treningów w akademii. Dlatego też niezwykle ważne jest aby w każdym przedziale wiekowym wykonać odpowiedni plan treningowy uwzględniający wiek zawodnika, jego cele sportowe oraz poziom wytrenowania. Niestety ograniczona ilość treningów w klubie sportowym powoduje że zawodnik , który chce osiągnąć poziom elitarny musi sam zadbać o profesjonalne przygotowanie fizyczne i wykonać sporo pracy indywidualnej. To z kolei wiąże się z posiadaniem ogromnej wiedzy na temat tego co robić ,jak to robić i kiedy. Tutaj właśnie przychodzimy z pomocą my.
Dzielimy się posiadaną wiedzą i wykorzystujemy ją w celu optymalnego rozwoju potencjału zawodnika. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz udział w kursach i stażach pomaga nam w ocenie zawodnika, przygotowaniu planu treningowego oraz jego praktyczne wykonanie. Zadbamy o wszystkie te elementy po to abyś ty mógł skupić się w stu procentach na trenowaniu i rozwijaniu swoich zdolności. Ale właściwie co daje nam uczęszczanie na treningi przygotowania fizycznego. Czy płyną z tego jakieś konkretne korzyści, które możemy zaobserwować i zmierzyć. W odpowiedzi na to pytanie zapoznaj się z poniższą listą korzyści.
Korzyści płynące z treningów kondycyjnych:
- Zapobieganie kontuzjom. Nadrzędnym celem sesji przygotowania fizycznego jest wzmacnianie zawodnika i w ten sposób ograniczanie ryzyka pojawienia się kontuzji i urazów. Zasada jest prosta, im zdrowszy zawodnik, tym więcej czasu może spędzić na boisku aby rozwijać swoje umiejętności techniczne i taktyczne.
- Poprawa zdolności koordynacyjnych zawodnika. Koordynację ruchową zawodnika możemy, a wręcz musimy, trenować już od najmłodszych lat. Zdolności koordynacyjne nie rozwijają się bowiem samoistnie, a jeżeli przegapimy dany okres sensytywny dla danej zdolności ciężko będzie to nadrobić w dalszym okresie życia. Koordynacja ruchowa to również podstawa nauki elementów technicznych z piłką, a więc najważniejszej rzeczy w rozwoju młodych zawodników.
- Rozwój szybkości zawodnika. Trenując wolno stajesz się wolny, dlatego też, aby temu zapobiec przykładamy dużą wagę do treningu rozwijającego zdolności szybkościowe. Nie traktujemy jednakże szybkości w sposób jednowymiarowy. Pojęcie szybkości odnosi się bowiem do kilku pojęć, które często są zaniedbywane w procesie rozwoju piłkarza. Szybkość obejmuje: szybkość reakcji, szybkość startową, przyspieszenie, szybkość maksymalną oraz szybkość wielokierunkową. Jak widać trenując szybkość trzeba mieć na nią szersze spojrzenie.
- Wzrost wydolności tlenowej i beztlenowej. W dalszym okresie rozwoju zawodnika niezwykle istotna jest zdolność do zagrania całego meczu bez ogromnej utraty wydolności w końcowej partii meczu. Jest to zdolność która cechuje największe gwiazdy futbolu, gdy inni biegają truchtem oni nadal są zdolni do wykonania sprintu. Zadbamy więc o to aby zawodnik nigdy nie miał problemów z utratą sił w trakcie meczu.
- Rozwój siły zawodnika. Siła jest nam niezbędna w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju. W pewnym momencie daje nam przewagę nad innymi zawodnikami na boisku (np. ochrona piłki, walka o odbiór piłki). Aby osiągnąć wielką siłę w późniejszym wieku musimy zacząć ją rozwijać już od najmłodszych lat poprzez odpowiednie ćwiczenia. Wiele osób tego nie robi w wyniku wielu mitów, które pojawiły się na temat treningu siłowego dzieci. Mity, takie jak ten, że trening siłowy deformuje kości zawodników oraz niszczy stawy dawno został obalony przez naukowców. Poza tym, najmłodsi zawodnicy nie wykorzystują ciężarów w swoim treningu, a raczej opierają się na ciężarze własnego ciała.
- Lepsza mobilność zawodników. Mobilność to zdolność do wykonania ruchu przez piłkarza w jego pełnym zakresie. Aby zawodnik był w stanie wykonać taki ruch musi rozwijać mobilność stawów, w przeciwnym wypadku, stawy stają się usztywnione a zakres ruchu zmniejsza się. Brak dobrej mobilności to duże zagrożenie kontuzjami dla zawodnika.
Oferta treningów przygotowania fizycznego do piłki nożnej
Jeżeli chcesz znać więcej szczegółów na temat naszej oferty treningowej zachęcamy do kontaktu z nami. Pracujemy indywidualnie lub w małych grupach 2, 3, 4 osobowych. Zainteresowanym osobom przedstawimy sposób naszego działania, gdzie trenujemy oraz kiedy. Ustalimy również indywidualne warunki współpracy i sprawy finansowe.
Jak się z nami skontaktować?
Drogą mailową info@trening-pilkarski.pl (w temacie wiadomości wpisz „trening indywidualny”) Telefonicznie: Robert Leśniak – 530 811 686, Tomasz Zawada – 503 163 392, Dawid Bilski – 691 200 057 Poprzez Messengera na naszym profilu facebookowym
|