fbpx

Box PRO TRAINING

Box do ćwiczeń, nazywany też skrzynią plyometryczną, wykorzystywany jest w treningu plyometrycznym. Czym charakteryzuje się tego rodzaju trening? Jego głównym celem jest rozwój siły eksplozywnej. Ten rodzaj siły jest niezwykle ważny dla piłkarza, gdyż umożliwia mu podejmowanie bardziej dynamicznych akcji na boisku. Szybszy start do piłki, wyższy wyskok do pojedynku główkowego, itp.

Boxy do ćwiczeń są często kojarzone z treningiem crossfit, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze. Powiększa się też rzesza piłkarzy, którzy korzystają z tego rodzaju sprzętu treningowego. Dlatego też zdecydowaliśmy się opracować swój własny box treningowy i dostosować go do wymagań treningu piłkarskiego. Osiągnęliśmy to dzięki odpowiednim materiałom, które mogą być użytkowane zarówno na sali jak i na boisku.

Poniżej znajdziesz przykłady ćwiczeń, które możesz wykonać przy użyciu boxu treningowego Pro Training. Nie są to tylko i wyłącznie ćwiczenia plyometryczne. Nasz box jest na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać również przy ćwiczeniach siłowych czy też koordynacyjnych.

 

Skoki na box obunóż

Skoki na boks to jedno z najlepszych ćwiczeń rozwijających siłę eksplozywną zawodnika. Aby wykonać je w sposób poprawny, stań w nieznacznej odległości od boxu. Przed wykonaniem skoku zejdź do pozycji przysiadu, a następnie wybij się dynamicznie w górę, wykonując wymach ramion. Lądowanie powinno być miękkie na obie nogi, powinieneś znajdować się w takiej samej pozycji jak przed wyskokiem.

 

Przysiad bułgarski

Jedna noga znajduje się na podłożu, cała stopa ma kontakt z ziemią. Drugą nogą podpieramy się na boxie. Kolano nogi podpartej powinno być zgięte pod kątem około 90 stopni. Tułów powinien znajdować się w pozycji pionowej. Z tak przygotowanej pozycji wykonujemy dynamiczny ruch w górę. Całość pracy wykonuje noga, na której się podpieramy na podłożu. Druga noga służy nam jedynie do zachowania równowagi.

 

Skip bokiem przez boks

Ustaw się bokiem do boxa. Wykonuj dynamiczne “przejścia” przez box bokiem, w taki sam sposób jak wykonujesz skip do boku. Wybierz wysokość boxa dopasowaną do twoich możliwości. Ćwiczenie wykonujemy od prawej do lewej i z powrotem.

 

Step do wykroku w tył

Ustaw się przodem do boxa. Wejdź na niego prawą nogą, jednocześnie wyrzucając lewe kolano w górę. Następnie lewa noga ląduje na podłodze, a nogą prawą wykonujemy wykrok do tyłu. Ręce powinny pracować w taki sam sposób jak podczas skipu. Ćwiczenie wykonujemy na obie nogi.

 

Mostek jednonóż

Połóż się na plecach na podłodze. Obie nogi skierowane w kierunku boxa. Następnie piętą prawej nogi podeprzyj się na skrzyni i unieś tułów do góry. Noga, na której się podpieramy powinna być zgięta w kolanie pod kątem około 90 stopni. Druga noga uniesiona w górze, również ugięta. Utrzymaj pozycję przez określony czas, a potem zmień nogę.

Facebook Messenger